Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

BEŞİKDÜZÜ HABERLERİ - YEŞİLKIYI GAZETESİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU - Yeşilkıyı Haber
   
YEŞİLKIYI GAZETESİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

YEŞİLKIYI GAZETESİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
 Yazı Boyutu

 Tarih : 19.04.2012 - 22:09:31


Beşikdüzü ilçesinde yayın yapan Yeşilkıyı Gazetesi tarafından Beşikdüzü konulu şiir yarışması ve Trabzonumuzu Tanıyalım bilgi yarışmasında dereceye giren okul ve öğrencilere düzenlenen törenle ödülleri verildi.

 

 
 
 
BEŞİKDÜZÜ(Yeşilkıyı)-Beşikdüzü ilçesinde yayın yapan Yeşilkıyı Gazetesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Beşikdüzü konulu şiir yarışması ve 2.si düzenlenen Trabzon’umuzu Tanıyalım bilgi yarışmasında dereceye giren okul ve öğrencilere törenle ödülleri verildi. 

         Anadolu Öğretmen Lisesi salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan  programa Kaymakam Alaattin Aktaş, Garnizon Komutanı Ali Özsağlam, Belediye Başkanı Ramis Uzun, Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri Birinci, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Baro Temsilcisi Selahattin Sekban, Yeşilköy Belediye Başkanı Zülkif Dilli,  İlçe Emniyet Müdürü Taner Ulutaş, Müftü Ömer Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Ertav,  Şube Müdürü Enver Koç, İl Genel Meclisi Üyesi ve AK Parti ilçe Başkanı Harun Demirci, CHP Beşikdüzü İl Genel Meclisi üyesi A. Rıza Sezgin, Tonya İl Genel Meclisi üyesi A.Refik Yıldız, MHP Eynesil İlçe Başkanı Mustafa Karlıdağ, Türk Eğitim-Sen Beşikdüzü Şube Başkanı Muhammet Sağlam, Ülkü Ocakları Beşikdüzü Şube Başkanı Temel Ayvaz, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Bülent Alp, daire amirleri ve Yeşilkıyı Gazetesi okuyucuları katıldı.

           Sunuculuğunu eğitimci-yazar Murat Cihan ile eğitimci İnci Akarken’in yaptığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını Yeşilkıyı Gazetesi Sahibi Ahmet Saraç yaptı. Saraç konuşmasında, 1998 yılında kurulan Yeşilkıyı Gazetesi, okuyucularına sadece haber sunmakla kalmayıp zaman zaman kültürel ve sosyal faaliyetlerde de bulunduğunu belirterek, “Beşikdüzü konulu şiir yarışmasının bu yıl 3.sünü yaptık. Bir diğer yarışmamız olan Trabzon’umuzu Tanıyalım bilgi yarışmasıydı. Yarışma baştan sona ilgiyle izlenmiş, yarışmacılar arasında ve salonda büyük heyecan uyandırmıştır. 

Bu yarışma için şimdiden hazırlanmaya başlayan okullarımızın olması ne kadar isabetli bir iş yaptığımızın bir göstergesidir. Bu yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürlüğü elatması gerekir. Farklı ve faydalı bir yarışma olduğuna inanıyoruz. Bu yarışma il düzeyinde genişleyerek devam etmeli.

Bir diğer faaliyetimiz Mayıs ayı içerisinde olacak. Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan takım halinde liselerarası penaltı turnuvası düzenliyoruz. Turnuvaya 7 lisemiz iştirak etmiştir. Bu konuda hazırlıklarımız sürmektedir      

Yarışmalarımıza katılan, derece alan alamayan tüm okullarımızı ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.  

Belediye Başkanı Ramis Uzun, ve Kaymakam Alaattin Aktaş, bu tür faaliyetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Yeşilkıyı gazetesini ve sahibi Ahmet Saraç’ı kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Konuşmaların ardından Anadolu Sağlık Meslek Lisesi kız folklor ekibi muhteşem oyunuyla izleyenlerin takdirini kazandı. Konser bölümünde İstanbul’dan gelerek programa katılan Coloğun Mehmet okuduğu Beşikdüzü türküleriyle alkış aldı. Daha sonra sahne alan Gürhan Yardım İlköğretim Okulu’nda okuyan Özlem İskender adlı öğrenci güzel sesiyle dikkat çekti.

 Törende, şiir yarışmasında birinci olan Ümran Tiryaki, ikinci olan Yeliz Başkan, üçüncü olan Zuhal Aydın, dördüncü olan Zeynep Durukan ve beşinci olan Hanife Güler’e ödülleri verildi. Daha sonra bilgi yarışmasında birinci olan Anadolu Öğretmen Lisesi, ikinci olan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve üçüncü olan Ticaret Meslek Lisesi'ne ve yarışan öğrencilerine  ödülleri verildi. Ayrıca Beşikdüzü’nün ve bölgenin tanıtımıma katkıda bulunan karatede Dünya şampiyonu çıkaran Vakfıkebir Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na, program yapımcısı Murat Cihan’a, fotoğraf sanatçısı Fazıl Saraç’a, yazar Erdinç Kalay’a, sanatçı Coloğun Mehmet’e ve ana sponsor Ahmet Gün’e plaketleri takdim edilerek program sona erdi.  

 


  Editör :  Ahmet SARAÇ

2314 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 34 Puan Verildi
 Kaynak :  BEŞİKDÜZÜ HABER

 Kategori ¬ BEŞİKDÜZÜ HABERLERİ

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 TAKVİM
 
İSTATİSTİKLERİ
   
 Online : 7
 Bugün : 62
 Dün : 151
 Toplam : 457946
 Ip No : 23.23.2.137
     
HABER KATEGORİLERİ
 KÖŞE YAZILARI

Ahmet SARAÇ

Ahmet SARAÇ ¬
BİZ DE HERŞEY BEDAVA..

MURAT CİHAN

MURAT CİHAN ¬
KANALLARDAN MUTLULUK AKIYOR

Abdullah GÜLAY

Abdullah GÜLAY ¬
İMPARATORUN ÇÖKÜŞÜ

Dr.Buket YÜCEL ALTAN

Dr.Buket YÜCEL ALTAN ¬
YAĞMURDA BİR YAZI

CANAN YAZICI

CANAN YAZICI ¬
GÜLME KOMŞUNA GELİR PARALELDEN BAŞINA
 POPÜLER HABERLER

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 DÖVİZ BİLGİLERİ
 
 HAVA DURUMU 
 REKLAM

  

   © Copyright - 2008- Yeşilkıyı Haber - Tüm Hakları Saklıdır.  by Markopat